Také milujete dětská brouzdaliště, když si jdete zaplavat do venkovního bazénu, například v městském koupališti? Kupříkladu v Praze ve Vršovicích, v areálu Slavie je venkovní brouzdaliště pro děti naprosto perfektní. Jenže co když se v brouzdaliště promění váš byt? A navíc v době, kdy to venku ke koupání rozhodně nesvádí, a není důvod se doma chladit studenou vodou.

instalatérské nářadí

Dětská brouzdaliště sice nebývají v bytech tak častým jevem, ale vyloučit se to nedá, protože stačí jedna prasklina na vodovodním potrubí či armatuře, a malér je na světě. A nemáte-li doma detektor úniku vody, co jej zaznamená včas, můžete tímto způsobem i vytopit sousedy pod vámi.

Jestliže je místo úniku vody viditelné pouhým okem a nachází se mimo zdivo, například v podobě prasklé hadičky u ventilu pod umyvadlem, stačí uzavřít přívod vody a přivolat instalatéry, kteří snadno a rychle sjednají nápravu. Vy zároveň vysušíte podlahu a byt následně vyvětráte, takže za pár dnů nebude po havárii ani stopy. Jenže co když se problém objeví ve zdi? Hluboko pod omítkou?

vodovodní potrubí

Unikající voda ve zdivu dovede natropit mnohem více škod, než dětské brouzdaliště, protože voda ve zdivu může narušit jeho strukturu a způsobit narušení statiky objektu či zborcení části konstrukce, a také může snadno proniknout do elektroinstalace, a co dovede voda s elektrickým proudem, si jistě domyslíte.

Pro nás, obyčejné smrtelníky, je nejdůležitější vědět, že kdykoli se nám něco takového přihodí, máme k dispozici instalatérský havarijní servis, který můžeme kontaktovat kdykoli, 24 hodin denně a po celý rok, a to s vědomím, že instalatéři řeší závady úniků vody velmi rychle, většinou k vám dorazí již do hodiny. Tím pádem zabráníte velkému rozsahu hmotných škod a také nebezpečí možného úrazu, zejména při kontaktu s elektrickým proudem. Každopádně nenechávejte likvidaci škod při únicích vody na poslední chvíli a řešte je pokud možno okamžitě.