Budujeme off page SEO

Kontakt Dostupné SEO s garancí

Off page SEO


Optimalizace internetových stránek se neděje pouze na samotných stránkách, jak by se mohlo zdát, ale také mimo ně samotné - což je ono off page SEO. Je to podobné, jako v běžném životě - čím více se o vás mluví, tím více jste vidět.

Linkbuilding

Čím více se o vás v rámci internetu píše, tím více na vás odkazuje jiných stránek, čemuž se říká linkbuilding, česky vytváření zpětných odkazů, což je základní technika off page SEO. Existuje několik způsobů, jak vytvářet odkazy na své stránky, jako je výměna zpětných odkazů mezi jednotlivými weby, jejich nákup, registrace do různých katalogů (jako třeba SEO katalog), psaní PR článků, aktivní účast v různých diskuzích a podobně. Zde je vždy vhodné, když na vaše stránky vedou odkazy z tématicky podobných webů, které mají poměrně slušné hodnocení (rank).

Llinkbaiting - ůplně nejlepší off page SEO

Ještě lepší je ovšem to, když přijdete s něčím, díky čemu se o vás začne psát jaksi automaticky. Zajímavý nápad, který vám přinese popularitu je k nezaplacení, v takovém případě se off page SEO dělá vlastně samo. A to je onen termín linkbaiting.

Satelitní weby

Své stránky můžete ale podpořit také takzvanými satelitními (sesterskými, microsites) weby. Jedná se o internetové stránky, které se zaměřují na určité téma, které je příbuzné tímatu vašeho webu, nabízenám produktům a podobně. Jedná se vlastně o stránky bez zjevného komerčního využití, na kterých ovšem na sebe upozorníte a také z nich vedou na vaše hlavní stránky zpětné odkazy. Tyto satelitní weby mohou být také skvělou off page technikou v rámci SEO, ovšem opět bez pořádné dávky kreativity to nepůjde.


comments powered by Disqus